Menu Duyurular
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar


SON ZAMANLARDA YAŞANAN OLAYLAR İLE İLGİLİ KAMUOYU AÇIKLAMAMIZ

Son Günlerde Yaşanan Çocuk İstismarlarına Yönelik Kamuoyu Açıklaması

 

Bilindiği üzere son zamanlarda ülke gündemini meşgul eden ülkemizde yaşanan çocuk istismarları ve çocuk cinayetlerini duyarlı bir sivil toplum kuruluşu olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. İnsanlık onuruna, haysiyetine ve şerefine yakışmayacak şekilde gerçekleşen bu suçların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple vatan hainliği başta olmak üzere çocuk istismarları ve cinayetlerinin en ağır şekilde cezalandırılması ile yüreği yanan ailelerin ve toplum vicdanının rahatlatılması adına “İDAM” cezasının TCK kapsamında yürürlüğe alınarak bu suçlara karşılık olarak uygulanmasını Sayın Hükümetimizden arz ve talep ediyoruz.

Diğer yandan mağdur olmuş küçük bedenlerin resimlerinin çekilerek masum bedenlerinin sosyal medyada yayınlanması toplumda büyük infial uyandırmakta ve açılmış olan vicdani yaraların derinleşmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle toplumda infial uyandıracak bu tür resim ve görüntülerin görsel ve sosyal medyada yayınlanmasının yasaklanmasını talep ediyoruz.

Bu tür insanlık dışı olayların toplumumuzda bir daha yaşanmamasını yürekten diliyor kamuoyunu saygıyla ve sevgiyle selamlıyoruz.

 

KAYAD

Kamu Yönetimi Araştırma Derneği